
CF2BFT12ECON
Double Tray Casting Foam, Blue
Double Tray – Folding Configuration Casting Foam – Case (Blue Foam) 12 Trays Per Case. 13″x6″x1.875″ Ship in multiples of 1, 2, or 3 Cases or by pallet (x30) 45x44x94.
$40.85
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 13"x6" |
| Color: | Blue |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 20″ |
| Width: | 18″ |
| Height: | 14″ |
| Thickness: | 1.875" |
| Weight: | 10 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 457mm |
| Pack height: | 356mm |
| Pack Length: | 508mm |
| Pack Weight: | 4.53kg |
Related products
-
CF1BST24
$46.55 -
CF1BTB24
$30.40 -
CF1BTB24LPSI
$30.40 -
CF1NATB24
$30.40 -
CF1NST24
$46.55



