
CF1BST24
Single Tray Casting Foam, Blue
Single Tray Format Casting Foam (Blue) – Plain Box Case (24 Trays per Case) – 14″x6″x2″. Ship case in multiples of 1, 2 or 3.
$46.55
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 14"x6" |
| Color: | Blue |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 20″ |
| Width: | 18″ |
| Height: | 15″ |
| Thickness: | 2" |
| Weight: | 10 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 458mm |
| Pack height: | 381mm |
| Pack Length: | 508mm |
| Pack Weight: | 10kg |
Related products
-
CF1BTB24
$30.40 -
CF1BTB24LPSI
$30.40 -
CF1NATB24
$30.40 -
CF1NST24
$46.55 -
CF2BFT12
$46.55



