
CF1BTB24LPSI
Single Tray Casting Foam, Blue
Bulk Singles Casting Foam – Case (Blue Foam) 24 Pieces/Case, no trays. LPSI Formulation. 14″x6″x2.25″. Order in multiples of 1, 2 or 3 cases.
$30.40
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Color: | Blue |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 27″ |
| Width: | 14″ |
| Height: | 13″ |
| Weight: | 5 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 356mm |
| Pack height: | 331mm |
| Pack Length: | 686mm |
| Pack Weight: | 2.27kg |



