
CF2BFT12
Double Tray Casting Foam, Blue
Double Tray – Folding Configuration Casting Foam – Case (Blue Foam) 12 Trays Per Case 14″x6″x2.25″. Ship in case multiples of 1, 2 or 3 cases or by pallet (x25) 42x47x81.
$46.55
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 14"x6" |
| Color: | Blue |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 25″ |
| Width: | 15″ |
| Height: | 15″ |
| Thickness: | 2.25" |
| Weight: | 10 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 381mm |
| Pack height: | 381mm |
| Pack Length: | 635mm |
| Pack Weight: | 4.54kg |
Related products
-
CF1BST24
$46.55 -
CF1BTB24
$30.40 -
CF1BTB24LPSI
$30.40 -
CF1NATB24
$30.40 -
CF1NST24
$46.55



