
HDEVA-5580-BUN
Solucell EVA Bun
Solu-Cell HD EVA Bun. 55 Shore A Durometer (+/-5A). Color – White. Useable Size 74″x37″x1.6″.
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 74"x37" |
| Color: | White |
| Hardness: | 0 55 Shore A Durometer (+/-5A) |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 37″ |
| Width: | 74″ |
| Height: | 1.6″ |
| Thickness: | 1.6" |
| Weight: | 40.56296296 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 1880mm |
| Pack height: | 41mm |
| Pack Length: | 940mm |
| Pack Weight: | 18.43771044kg |



