
HDEVA-6580-BUN
Solucell EVA Bun
Solu-Cell HD EVA Bun. 65 Shore A Durometer (+/-5A). Color – White. Useable Size 70″x35″x1.4″.
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 70"x35" |
| Color: | White |
| Hardness: | 0 65 Shore A Durometer (+/-5A) |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 35″ |
| Width: | 70″ |
| Height: | 1.6″ |
| Thickness: | 1.4" |
| Weight: | 61.25 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 1778mm |
| Pack height: | 37mm |
| Pack Length: | 889mm |
| Pack Weight: | 27.84090909kg |



