
HDEVA-4540-BUN
Solucell EVA Bun
Solu-Cell HD EVA Bun. 45 Shore A Durometer (+/-5A). Color – Yellow. Useable Size 84″x42″x2″.
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 84"x42" |
| Color: | Yellow |
| Hardness: | 0 45 Shore A Durometer (+/-5A) |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 42″ |
| Width: | 84″ |
| Height: | 1.8″ |
| Thickness: | 2" |
| Weight: | 47.775 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 2134mm |
| Pack height: | 48mm |
| Pack Length: | 1067mm |
| Pack Weight: | 21.71590909kg |



