
HDEVA-5510-10mmx4″x4.5″
Solu-Cell HDEVA 55A Black EVA Custom Blockers – 10MMx4″x4.5″ Per Piece. Tolerances: +/-5A on hardness.
Solu-Cell HDEVA 55A Black EVA Custom Blockers – 10MMx4″x4.5″ Per Piece. Tolerances: +/-5A on hardness.
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Size: | 4"x4.5" |
| Color: | Black |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 48″ |
| Width: | 54″ |
| Height: | 0.39″ |
| Weight: | 9.36 lbs |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | Each |
| Pack Width: | 1372mm |
| Pack height: | 10mm |
| Pack Length: | 1219mm |
| Pack Weight: | 4.24562112kg |



