
599-4500116905
Ester Bun
Ester Bun – Charcoal color 2# Non-Fire Retardant Bun Approximate Size: 22″x54″x108″ (891 Board Feet) **5 BUNS**
Where prices are shown these are the base price and do not include any customer specific discounts
Specification
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sheet size: | Full sheet |
| Size: | 54"x108" |
| Color: | Charcoal |
| Density: | 2# per Cubic Foot |
| Levelled: | Unlevelled |
| Skinned: | Unskinned |
Dimensions
| Attributes | Value |
|---|---|
| Length: | 108″ |
| Width: | 54″ |
| Thickness: | 25 |
Packaging
| Attributes | Value |
|---|---|
| Sales unit: | BF |
| Pack Width: | 1372mm |
| Pack height: | 5588mm |
| Pack Length: | 2744mm |


